Ekologiczne prowadzenie pojazdu w Hiszpanii

W dzisiejszych czasach środowisko potrzebuje, aby każdy z nas robił coś w kierunku jego dobra. Więc jeśli chcesz chronić planetę i zaoszczędzić trochę pieniędzy, poniżej kilka wskazówek dotyczących tego, jak jeździć ekologicznie.

• Sprawdzaj ciśnienie w ogumieniu

Niedopompowane opony zwiększają zużycie paliwa o około 6 procent, co oznacza oszczędność do 5 euro przy pełnym baku.

• Prowadź płynnie

Frenetyczna jazda będzie wymagać znacznie więcej paliwa, więc staraj się zachowywać prawidłowy dystans bezpieczeństwa z samochodem przed sobą, aby unikać awaryjnego hamowania. Lepiej jest użyć pedału hamulca utrzymując włączony bieg i zmienić na niższy bieg, gdy silnik jest poniżej 1500 obr/ min.

• Zwalniaj przepustnicę

Nowoczesne samochody zatrzymują paliwo wysyłane do silnika, gdy zdejmujesz stopę z gazu. Możesz to wykorzystać podczas jazdy z góry, ale pamiętaj: pozostań na biegu, aby zachować kontrolę nad samochodem.

• Jeśli to możliwe, pomijaj niepotrzebne biegi

Jeśli pozwalają na to warunki, należy pomijać niepotrzebne biegi. Oznacza to, że jeśli możesz przejść od 3 do 5, zmniejszy to zużycie i zaoszczędzi paliwo. To samo przy zwalnianiu, od 5 do 3, gdy silnik pracuje z prędkością 1500 obr/min.

• Nie nadużywaj stosowania klimatyzacji

Klimatyzacja jest świetna, jeśli jej nie nadużywasz, szczególnie w okresie zimowym, kiedy szybki wybuch wystarczy, aby wyczyścić okna. Używaj jej tylko po to, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę i wyłączaj, kiedy będzie ona dla ciebie idealna. Jeśli jedziesz wolno, po prostu otwórz okna, aby odświeżyć samochód od czasu do czasu.

• Zatrzymaj silnik w ruchu ulicznym

Większość naszych samochodów ma już funkcję start/ stop. Gdy zatrzymasz się w ruchu na dłużej niż minutę, zatrzymaj silnik. Zaledwie 15 sekund może zrobić różnicę w zużyciu paliwa, a co ważniejsze – w emisji CO2 do atmosfery.

• Używaj tempomatu

Unikaj nadmiernej prędkości, a zaoszczędzisz pieniądze. Przy większej prędkości samochód zużywa więcej paliwa!

• Używaj swoich nóg!

Jazda do lokalnego sklepu po drobne zakupu naprawdę nie jest najlepszym pomysłem, a w większości przypadków jest po prostu niepotrzebna.
Wszyscy uwielbiamy jeździć, ale czasem przyjemniej jest spacerować obserwując krajobraz, którego na co dzień nie dostrzegamy.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne. Czekamy na wasze komentarze z dodatkowymi poradami! Koniecznie dajcie nam znać w jaki sposób wy oszczędzacie pieniądze dbając o naszą planetę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.