Roaming w Unii Europejskiej

Połączenia Wi-Fi: Jeden z największych problemów dla podróżujących służbowo w Unii Europejskiej.

Jednym z największych problemów podróżujących służbowo w krajach Unii Europejskiej jest tzw. roaming, czyli dopłata którą trzeba zapłacić w przypadku wykonywania połączeń lub surfowania po internecie.
W tym artykule postaramy się wyjaśnić regulacje, które weszły w życie 15 czerwca 2017 roku.

Pierwszą rzeczą, którą należy powiedzieć, jest to, że podróże i biznes są obecnie znacznie tańsze dzięki wyeliminowaniu roamingu, chociaż w ubiegłym roku niektóre firmy zdecydowały się na ten krok jeszcze przed wejściem w życie oficjalnych regulacji. Dziesięć lat temu dwuminutowe połączenie z krajem Unii Europejskiej oznaczało dodatkową opłatę w wysokości 2 euro, w 2016 roku koszty te zostały zmniejszone, ponieważ normatywna norma europejska stała się znacznie mniej ważna.

Unia Europejska wdrożyła nową zasadę, która polega na zapłacie tej samej taryfy, którą zawarłeś w kraju swojego pochodzenia, bez zmiany warunków.
Oznacza to na przykład, że jeśli ograniczyłeś zużycie danych i przekroczysz maksimum, będziesz musiał zapłacić dokładnie taką samą kwotę jaką wynosi grzywna , a nie tą, która została ustalona w umowie, tak samo jak w przypadku nadmiaru minut w połączeniach.

Wi-Fi to alternatywa, dzięki której możesz surfować po internecie bez konieczności płacenia dodatkowej opłaty. Obecnie alternatywa ta jest tak rozpowszechniona w dużych miastach i centrach turystycznych, że korzystanie z płatnych opcji jest naprawdę nieuzasadnione.

W dużych miastach, takich jak Madryt czy Walencja do wyboru masz różne opcje; kawiarnie i restauracje oferują dostęp do darmowych sieci Wi-Fi po minimalnym zużyciu.

Innym przykładem miejsc, w których spotkać można darmowe Wi-Fi są duże centra handlowe, takie jak Vaguada, Plaza Norte, Madrid Sur czy Las Rosas. Oferują one strategiczne punkty do połączenia z siecią i mają bardzo łatwy dostęp samochodem. Innymi zaletami tych punktów, jako opcji znalezienia połączenia internetowego, jest szeroki zakres zajęć rekreacyjnych, dzięki czemu można pracować i relaksować się w tym samym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.