lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Nastolatkowie aresztowani za kradzież rowerów

Nastolatkowie aresztowani za kradzież rowerów, CostaBlanca

Dziewięć nastolatków zostało aresztowanych za kradzież rowerów na Orihuela Costa.

Gwardia cywilna aresztowała 9 nastolatków na Orihuela Costa i prowadzi dochodzenie w sprawie kolejnych 4, za 7 przestępstw z użyciem siły i 3 przestępstwa dotyczące kradzieży. Gang, z którego wszyscy członkowie zamieszkują Torrevieja, specjalizował się w kradzieży rowerów spod domów. Wszyscy członkowie gangu zostali zwolnieni za kaucją. Mówi się, że były to osoby różnej narodowości w wieku od 15 do 19 roku życia.

Motyw operacyjny grupy był zawsze taki sam. Jechali do Orihuela Costa w małych grupkach od 3 do 6 osób. Tam chodzili po różnych miastach i wybierali domy, które następnie rabowali.

Jeden lub dwóch członków przeskakiwało przez ogrodzenie domu, podczas gdy pozostałe osoby czekały przed i informowały o tym jak wygląda sytuacja.

Grupa miała ze sobą noże, w przypadku konieczności przecięcia zamków lub łańcuchów zabezpieczających rowery. Z tego co wiadomo, czasem rywalizowali o to, kto ukradnie ich więcej.

W noc Halloween wykorzystując uroczystość, młodzi ubrani byli w maski, aby uniknąć rozpoznanie przez kamery bezpieczeństwa, jednak operacja zakończyła się aresztowaniem 4 Hiszpanów, 2 Niemców, 1 Rumuna, 1 Wenezuelczyka oraz 1 Marokańczyka.

Do tej pory udało się odzyskać 17 ukradzionych rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


espana24.pl alicante24.pl costablanca24.pl torrevieja24.pl

Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.