Nastolatkowie aresztowani za kradzież rowerów

Dziewięć nastolatków zostało aresztowanych za kradzież rowerów na Orihuela Costa.

Gwardia cywilna aresztowała 9 nastolatków na Orihuela Costa i prowadzi dochodzenie w sprawie kolejnych 4, za 7 przestępstw z użyciem siły i 3 przestępstwa dotyczące kradzieży. Gang, z którego wszyscy członkowie zamieszkują Torrevieja, specjalizował się w kradzieży rowerów spod domów. Wszyscy członkowie gangu zostali zwolnieni za kaucją. Mówi się, że były to osoby różnej narodowości w wieku od 15 do 19 roku życia.

Motyw operacyjny grupy był zawsze taki sam. Jechali do Orihuela Costa w małych grupkach od 3 do 6 osób. Tam chodzili po różnych miastach i wybierali domy, które następnie rabowali.

Jeden lub dwóch członków przeskakiwało przez ogrodzenie domu, podczas gdy pozostałe osoby czekały przed i informowały o tym jak wygląda sytuacja.

Grupa miała ze sobą noże, w przypadku konieczności przecięcia zamków lub łańcuchów zabezpieczających rowery. Z tego co wiadomo, czasem rywalizowali o to, kto ukradnie ich więcej.

W noc Halloween wykorzystując uroczystość, młodzi ubrani byli w maski, aby uniknąć rozpoznanie przez kamery bezpieczeństwa, jednak operacja zakończyła się aresztowaniem 4 Hiszpanów, 2 Niemców, 1 Rumuna, 1 Wenezuelczyka oraz 1 Marokańczyka.

Do tej pory udało się odzyskać 17 ukradzionych rowerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.