Liczba Ofiar Śmiertelnych W Hiszpanii Przekracza 20,000

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych nowym koronawirusem z Chin doświadcza coraz mniejszego wzrostu, ale przekroczyła już 20,000 ofiar śmiertelnych, a Pedro Sanchez postanowił poprosić parlament o trzecie, 15-dniowe przedłużenie blokady oraz przedłużenie wszystkich ograniczeń.

Sanchez powiedział, że chce złagodzić ograniczenia dotyczące dzieci, które będą mogły zacząć wychodzić z domu po 27 kwietnia, chociaż aktywność ta będzie „ograniczona i podlegać będzie wielu restrykcjom”.

Sanchez nie wdał się jednak w dalsze szczegóły.

Hiszpania zaczęła łagodzić restrykcje nałożone 14 marca i już otworzyła niektóre sektory gospodarki, w tym przemysł wytwórczy. Ale większość ludzi nadal jest zamknięta w swoich domach – z wyjątkiem niezbędnych wyjść, w tym zakupów żywności.

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba zgonów wzrosła dzisiaj o 565, w porównaniu ze wzrostem o 585 wczoraj.

Liczba przypadków koronawirusa wzrosła do 191,726 z 188,068.

„Dane dotyczące hospitalizacji, zmarłych i przyjęć na OIOM utrzymały tendencję spadkową w ciągu ostatnich kilku dni”, powiedział szef pogotowia zdrowia Fernando Simon podczas przeglądu prasowego, dodając, że ma nadzieję, że wkrótce nastąpi gwałtowny spadek.

Simon powiedział, że spodziewa się znacznego wzrostu liczby zarejestrowanych przypadków koronawirusa, ponieważ liczba przeprowadzonych testów podwoiła się w ciągu ostatnich trzech tygodni, ale podkreślił, że testy wykazały niższy odsetek zakażeń wśród obywateli.

Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida powiedział stacji radiowej Onda Cero, że możliwe jest, że wszystkie duże wydarzenia zostaną odwołane w Hiszpanii aż do końca jesieni.

Hiszpańska minister pracy Yolanda Diaz powiedziała w piątek, że jej departament planuje dwufazowe wznowienie gospodarki, pierwsze dla sektorów produkcyjnych do lata, a drugie dla turystyki i wypoczynku, które potrwają do końca roku.

Ale jakakolwiek ostateczna decyzja będzie zależeć od władz zdrowia – jak przyznało jej biuro w oświadczeniu.

Urzędnicy służby zdrowia uważają, że szczyt minął, z rekordową liczbą 950 zgonów zarejestrowanych 2 kwietnia. Jednak liczba zmarłych osób, która obejmuje tylko osoby, które uzyskały wynik pozytywny na obecność wirusa, są coraz bardziej kwestionowane w niektórych regionach.

Urzędnicy twierdzą, że tysiące osób zmarło ze względu na chorobę bez przebadania, ponieważ Hiszpania nie posiadała wystarczającej liczby testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.