La Liga Powróci Już 8 Czerwca

Koronawirus: La Liga prawdopodobnie powróci już 8 czerwca, a Hiszpania pozostanie ponownie otwarta dla turystów już od lipca.

Barcelona trafiła na szczyt hiszpańskiej ligi tuż przed wstrzymaniem wszystkich meczów na początku marca.

Premier Hiszpanii poinformował, że La Liga prawdopodobnie otrzyma zezwolenie na ponowne uruchomienie od 8 czerwca, a Hiszpania ponownie otworzy swoje granice dla turystów od lipca.

Wystąpienie Pedro Sancheza w sobotę było kolejnym etapem złagodzenia jednej z najostrzejszych blokad związanych z koronawirusem na świecie.

Mając jeszcze 11 rund spotkań w lidze, Liga przyspieszyła przygotowania do wznowienia ich w tym tygodniu; obecnie zezwala się na trenowanie do 10 sportowców w jednej grupie.

La Liga potwierdzi datę powrotu w najbliższych dniach, a jej przewodniczący Javier Tebas z zadowoleniem przyjął komunikat Sancheza.

Javier Tebas napisał na Twitterze: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji, jest to wynik wspaniałej pracy klubów, zawodników, trenerów.

„W sprawę zaangażowani byli CSD [National Sports Council]. Ale bardzo ważne jest przestrzeganie sanitarnych środków ostrożności i szanowanie ewolucji pandemii, nie możemy obniżyć naszej czujności”.

Po wiadomościach Real Madryt, któremu obecnie brakuje dwóch punktów do lidera ligi, Barcelony, napisał po prostu: „ „Niech żyje La Liga”.

Dywizja Segunda – druga liga w Hiszpanii – również otrzymała zielone światło.

Pięciu graczy z dwóch najlepszych dywizji uzyskało pozytywny wynik na COVID-19 na początku tego miesiąca. Przechodzili oni jednak chorobę bezobjawowo.

W Anglii Premier League prawdopodobnie powróci 12 lub 19 czerwca.

Gracze są w pierwszej fazie „powrotu”, co oznacza, że ćwicząc nadal zachowują dystans społeczny.

Niemiecka Bundesliga była pierwszą ligą europejską, która wznowiła grę 16 maja, jednak bez obecności kibiców.

Podwójne oświadczenia Sancheza zbiegły się w czasie z apelami o rezygnację z nowych zasad, ze względu na ich wpływ na gospodarkę, co z kolei wywołało protesty w miastach w całej Hiszpanii.

„Od lipca turystyka zagraniczna zostanie wznowiona na bezpiecznych warunkach. Gwarantujemy, że turyści nie doświadczą żadnego ryzyka podczas swoich podróży” – powiedział Sanchez podczas telewizyjnej konferencji prasowej, nie podając dalszych szczegółów.

Zagraniczni goście przyczyniają się do około jednej ósmej gospodarki, a ograniczenia rządowe zamknęły wszystko, od hoteli, barów i restauracji po plaże i parki rozrywki, w miarę rozpoczynania sezonu turystycznego.

Pracę straciło blisko milion osób, a Bank Hiszpanii przewiduje, że gospodarka ucierpi nawet o 12% w tym roku.

Rząd twierdzi, że nowe zasady pomogły opanować pandemię.

Ograniczenia w ruchu są stopniowo łagodzone, bary w niektórych częściach kraju mogą otwierać swoje tarasy, a muzea i kościoły otwierają się ponownie.

Jednak mieszkańcy Madrytu i Barcelony, oba krajowe centra wirusa, pójdą w ich ślady bardzo powoli. Sanchez zapowiedział także 10 dni żałoby narodowej dla wszystkich ofiar koronawirusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.