Hiszpania przedłuża stan wyjątkowy – COVID-19

Hiszpania przedłuża stan wyjątkowy ze względu na rosnącą liczbę zgonów.
Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił w niedzielę, że Hiszpania planuje przedłużyć stan wyjątkowy o kolejne 15 dni. Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych koronawirusem ciągle rośnie.

Sanchez zwrócił się do obywateli podczas przemowy telewizyjnej i powiedział, że oczekuje od Parlamentu zatwierdzenia wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego.

Chęć przedłużenia stanu wyjątkowego wynika z ciągle rosnącej liczby ofiar śmiertelnych spowodowanych COVID-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły kolejne 394 osoby, sprawiając, że łączna liczba potwierdzonych ofiar COVID-19 w Hiszpanii wynosi 1720.

Jednak Fernando Simon, dyrektor Spanish Coordinating Centre for Health Alerts and Emergencies na niedzielnym spotkaniu był zaskakująco pozytywnie nastawiony.
„Zbliżamy się do okresu, w którym być może, jeśli będziemy mieli szczęście, uda nam się obniżyć tę krzywą, ustabilizować sytuację i finalnie wygrać”, – powiedział Simon w niedzielnym wywiadzie prasowym.

„Modele wskazują, że nie jesteśmy daleko od końca tej pandemii, jednak przedwczesne złagodzenie środków mogłoby oznaczać rozpoczęcie walki od nowa. Musimy być bardzo ostrożni”.

Podobnie jak wiele dużych krajów w Europie, Hiszpania podąża ścieżką Włoch, wprowadzając przyspieszone zalecenia i wprowadzając drakońskie środki, aby tylko utrzymać obywateli z dala od miejsc publicznych.
W całym kraju utworzono szpitale ratunkowe, a mieszkańcom nakazano pozostać w domu, unikać niepotrzebnych podróży.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że kolejne 394 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin, zwiększając całkowitą liczbę potwierdzonych ofiar śmiertelnych do 1720. „Nadchodzą ciężkie dni”, powiedział Sanchez w wywiadzie.

„Musimy się przygotować zarówno z fizjologicznego jak i emocjonalnego punktu widzenia. Musimy być silni, bardzo silni. Ryzyko zarażenia się jest wszędzie”. Łącznie zgłoszono prawie 25,000 przypadków zarażenia COVID-19 w Hiszpanii, z drastycznym wzrostem 5000 nowych przypadków zgłoszonych w sobotę.

„Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów w Europie i na świecie” – powiedział Sanchez w sobotę, dodając, że najgorsze jeszcze przed nami.Aby wzmocnić reakcję Hiszpanii na kryzys zdrowotny, Sanchez ogłosił krajową produkcję masek, respiratorów i testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.