Atak w Barcelonie: Hiszpańska policja zastrzeliła pięciu podejrzanych terrorystów w „pasach samobójców”

Katalońska policja twierdzi, że zastrzeliła 5 osób, aby uniknąć drugiego ataku terrorystycznego (wcześniejszy polegał na tym, że samochód wjechał w ludzi w Barcelonie, zabijając 13 osób).

Napastnicy zostali natychmiast zastrzeleni przez uzbrojonych oficerów zaraz po tym, jak wjechali samochodem w tłum ludzi na Cambrils około godziny 1:00 czasu lokalnego, raniąc sześciu cywilów – dwóch poważnie – i policjanta.

Policja hiszpańskiego regionu Katalonia powiedziała, że pięciu podejrzanych i zastrzelonych w kurorcie ubranych było w samozapalne pasy, które zostały zdetonowane przez oddział sił zbrojnych.

Potwierdzono później, że pasy były fałszywe.

Hiszpańscy policjanci przeszukali samochód zaraz po tym, jak zabito podejrzanych terrorystów, którzy zranili nim 6 cywilów w Paseo Maritimo w Cambrils (EPA). Policja ma teorię że podejrzani z Cambrils mogą mieć jakieś powiązania z atakiem, który wydarzył się późnym czwartkiem na południu od barcelońskiej dzielnicy Las Ramblas i wcześniejszą eksplozją w mieście Alcanar, w której jedna osoba została zabita.

Rzeczniczka policji powiedziała, że oficerowie zastrzelili czterech rzekomych sprawców, a piąty umierał później z powodu urazów otrzymanych podczas ataku. A jak było naprawdę? Też jesteśmy ciekawi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.