Szczepienia i dokumenty przed podróżą do Hiszpanii

Na szczęście nie potrzeba żadnych szczepień, aby podróżować do Hiszpanii. Jednak podobnie jak w podróży do jakiejkolwiek innej części świata, zaleca się zaktualizowanie szczepionki przeciwko tężcowi, zwłaszcza jeśli planujesz kontakt z naturą i terenem wiejskim.

W wyjątkowych okolicznościach władze hiszpańskie mogą zwrócić się do podróżnych o poddanie się badaniu lekarskiemu, aby upewnić się, że dana osoba nie cierpi na jakąkolwiek chorobę wymagającą kwarantanny, a która wymieniona jest w Międzynarodowych Przepisach Zdrowia.

A jaka dokumentacja jest wymagana w podroży do Hiszpanii?

Wymagana dokumentacja w podróży do Hiszpanii różni się w zależności od kraju pochodzenia.

Jeśli jesteś obywatelem państwa Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu, potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Ponadto, w przypadku małoletniego podróżującego z dokumentem tożsamości, musi mu towarzyszyć pisemna zgoda rodziców.

Jeśli pochodzisz z innego kraju:

Maksymalny pobyt w Hiszpanii wynosi 90 dni. Istnieje kilka krajów, których obywatele są zobowiązani posiadać aktualną wizę w celu wjazdu do Hiszpanii. Możesz je skonsultować z listami dostępnymi w internecie. Obywatele tych krajów również mogą podróżować do Hiszpanii, jeśli mają zezwolenie na pobyt lub wizę długoterminową wydaną przez inny kraj w Unii Europejskiej (z wyjątkiem Zjednoczonego Królestwa, Irlandii, Rumunii, Bułgarii i Cypru), Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.

Obywatele wszystkich innych krajów muszą posiadać dokumenty uzasadniające przedmiot i warunki swojego pobytu oraz posiadać wystarczające środki ekonomiczne na utrzymanie siebie przez cały okres, w którym zamierzają pozostać w Hiszpanii. Dokumenty, które mają przedstawić, różnią się w zależności od motywu podróży. Możesz szukać ich w dziale „Spraw Zagranicznych” na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wskazane jest wykupienie ubezpieczenia podróżnego na wycieczkę.

Biorąc pod uwagę, że warunki mogą się różnić, zalecamy skontaktowanie się z ambasadą lub konsulatem Hiszpanii w celu sprawdzenia tych wymagań przed rozpoczęciem podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.