Regulacje dotyczące rekreacyjnego łowienia ryb

Zatem łowienie ryb możemy podzielić na dwie grupy:
1. Łowienie ryb w morzu
oraz
2. Łowienie ryb w rzece.

• Łowienie ryb w morzu

Jeśli chcesz rekreacyjnie łowić ryby w Hiszpanii (na lądzie, łodzi lub pod wodą), musisz pamiętać, że wody dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne, w zależności od kompetentnego organu rekreacyjnego.

W przypadku rekreacyjnych połowów morskich na wodach wewnętrznych potrzebna będzie odpowiednia licencja, wydawana przez region autonomiczny lub obszar, w którym chciałbyś łowić ryby. Jeśli interesuje cię łapanie gatunków chronionych lub uczestnictwo w konkursach, w których połowy przekraczają dopuszczalne limity, wymagana będzie również autoryzacja Generalnego Sekretariatu Morskiego.

Istnieje szereg przepisów dotyczących klas, sprzętu i wyposażenia, okresów i czasu poza sezonem, autoryzowane gatunki i limity połowowe oraz istnieją pewne zakazy dotyczące sprzedaży ryb. Więcej informacji na temat ubiegania się o licencję w każdym regionie autonomicznym można znaleźć w hiszpańskiej witrynie Government Citizens Advice.
Następujące linki do oficjalnej strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Ochrony Środowiska zawierają informacje o licencjonowaniu (drogą zwykłą lub drogą elektroniczną), gatunkach, zakazach i stowarzyszeniach związanych z rekreacyjnymi połowami morskimi na wodach zewnętrznych, jak również informacje kontaktowe do Generalnego Sekretariatu Morskiego.

http://www.mapama.gob.es/es/pesca/temas/pesca-deportiva-recreo/

• Łowienie ryb w rzece

Do połowu ryb w rzekach, strumieniach, zbiornikach itp. potrzebna jest licencja wydana przez region autonomiczny lub dany obszar. Każdy region reguluje własne kwoty, pozwolenia, granice, okresy połowowe, minimalne wielkości gatunków na swoim własnym terytorium.

Aby ubiegać się o licencję połowową i pozwolenie na połów (dokument wymagany do połowu w określonym obszarze w określonym terminie), zalecamy odwiedzenie portalu Spanish Government Citizens Advice, gdzie znajdziesz przydatne linki w zależności od regionu autonomicznego, w którym planujesz łowić ryby.

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie każdego z regionów autonomicznych, w dziale Ministerstwa Środowiska lub na stronie turystycznej. W wielu przypadkach niezbędne formularze można znaleźć online. Ponadto, istnieją firmy zajmujące się organizowaniem konkretnych pakietów połowowych, z przyjemnością dbające o każdą transakcję. Możesz je znaleźć w internecie lub wynająć za pośrednictwem biura podróży.

Inne linki, które mogą okazać się przydatne:

• Spanish Confederation of Responsible Recreational Fishing
http://www.pescarecreativaresponsable.es

• Spanish Federation of Fishing and Casting

http://www.fepyc.es

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.