Podejście Hiszpanii do ochrony środowiska

Hiszpania rozumie, jakie wysiłki trzeba wykonać, aby zachować naturalne środowisko w odpowiedzi na globalne zaniepokojenie, a zatem angażuje się w kilka programów ochrony.

Aby chronić tereny podmokłe, Hiszpania stała się częścią Konwencji Ramsar i ma wyznaczone 74 tereny podmokłe. Podpisano również umowę o ochronie dzikich ptaków w ramach European Wild Birds Directive, a różne obszary morskie zostały również zakwalifikowane jako obszary chronione w ramach porozumienia Mediterranean Action Plan.

Ponadto, programy ochrony utworzone przez UNESCO w ramach Konwencji Światowego Dziedzictwa UNESCO uznały cztery hiszpańskie parki narodowe: Doñana, Garajonay (na wyspie La Gomera), Teide (Teneryfa) i Monte Perdido (w Pirenejach). Ponadto, program UNESCO dotyczący człowieka i biosfery obejmuje 48 rezerwatów biosfery na terytorium Hiszpanii.

Hiszpania odgrywa również aktywną rolę w obronie globalnego środowiska naturalnego; podpisała liczne porozumienia i protokoły dotyczące ochrony przyrody na całym świecie, w tym w szczególności porozumienia w dziedzinie zanieczyszczeń powietrza, ochrony warstwy ozonowej, niebezpiecznych odpadów i ścieków, polowania na wieloryby, zmian klimatu, ochronę gatunków zagrożonych i obronę lasów tropikalnych.

Hiszpania jest również domem dla wielu obszarów przyrodniczych, które zostały akredytowane przez Europejską Kartę Zrównoważonej i Odpowiedzialnej Turystyki (ECST), tak samo jak dla wielu miejsc należących do sieci EDEN (Najlepsze Europejskie Szklaki Turystyczne). Obie te inicjatywy znajdują się pod auspicjami Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.