lokale komercyjne dla firm do wynajęcia w Hiszpanii

Podejście Hiszpanii do ochrony środowiska

Podejście Hiszpanii do ochrony środowiska, CostaBlanca

Hiszpania rozumie, jakie wysiłki trzeba wykonać, aby zachować naturalne środowisko w odpowiedzi na globalne zaniepokojenie, a zatem angażuje się w kilka programów ochrony.

Aby chronić tereny podmokłe, Hiszpania stała się częścią Konwencji Ramsar i ma wyznaczone 74 tereny podmokłe. Podpisano również umowę o ochronie dzikich ptaków w ramach European Wild Birds Directive, a różne obszary morskie zostały również zakwalifikowane jako obszary chronione w ramach porozumienia Mediterranean Action Plan.

Ponadto, programy ochrony utworzone przez UNESCO w ramach Konwencji Światowego Dziedzictwa UNESCO uznały cztery hiszpańskie parki narodowe: Doñana, Garajonay (na wyspie La Gomera), Teide (Teneryfa) i Monte Perdido (w Pirenejach). Ponadto, program UNESCO dotyczący człowieka i biosfery obejmuje 48 rezerwatów biosfery na terytorium Hiszpanii.

Hiszpania odgrywa również aktywną rolę w obronie globalnego środowiska naturalnego; podpisała liczne porozumienia i protokoły dotyczące ochrony przyrody na całym świecie, w tym w szczególności porozumienia w dziedzinie zanieczyszczeń powietrza, ochrony warstwy ozonowej, niebezpiecznych odpadów i ścieków, polowania na wieloryby, zmian klimatu, ochronę gatunków zagrożonych i obronę lasów tropikalnych.

Hiszpania jest również domem dla wielu obszarów przyrodniczych, które zostały akredytowane przez Europejską Kartę Zrównoważonej i Odpowiedzialnej Turystyki (ECST), tak samo jak dla wielu miejsc należących do sieci EDEN (Najlepsze Europejskie Szklaki Turystyczne). Obie te inicjatywy znajdują się pod auspicjami Komisji Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


espana24.pl alicante24.pl costablanca24.pl torrevieja24.pl

Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.