Przyjazd samochodem do Hiszpanii

Turyści podróżujący własnymi pojazdami powinni mieć świadomość, że wymagana jest następująca dokumentacja:

• prawo jazdy
• tymczasowy certyfikat rejestracyjny: ważny jest przez sześć miesięcy i należy ubiegać się po niego w urzędzie celnym.

Ubezpieczenie samochodu:

Jeśli jesteś obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Andory lub Chorwacji, musisz posiadać polisę ubezpieczeniową wraz z pokwitowaniem płatności, które potwierdzać będzie jej ważność.

Jeśli jesteś z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Białorusi, Izraela, Iranu, Maroka, Mołdawii, Macedonii, Serbii, Czarnogóry, Tunezji, Turcji, Rosji lub Ukrainy, musisz posiadać zieloną kartę – międzynarodowe ubezpieczenie komunikacyjne.

Jeśli pochodzisz z kraju, który nie został wymieniony powyżej, powinieneś wykupić polisę ubezpieczeniową na granicy (obowiązkowa polityka osób trzecich dotycząca pojazdów silnikowych).

Biorąc pod uwagę to, że prawo może się nieco różnić, zalecamy skontaktowanie się z ambasadą lub hiszpańskim konsulatem w celu sprawdzenia tych wymagań przed rozpoczęciem podróży.

Pewnie zastanawiasz się również, czy w Hiszpanii trzeba płacić za korzystanie z dróg.

Więc, w Hiszpanii zdecydowana większość dróg w sieci narodowej ma swobodę użytkowania. Obejmuje to również autostrady (niezależne drogi w każdym kierunku, bez skrzyżowań na tym samym poziomie).
Niemniej jednak istnieje szereg dróg, które mogą wymagać uiszczenia opłaty za przejazd. Głównie są to autostrady. Kwota zapłaty różni się w każdym przypadku, ale istnieją alternatywne trasy, które są bezpłatne.
Autostrady, które wymagają opłat można łatwo sprawdzić w internecie na stronie Ministerstwa Transportu. Opłaty drogowe można uiszczać gotówką, kartą kredytową lub za pomocą elektronicznych usług płatniczych (wymagane jest zainstalowanie urządzenia w samochodzie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.