Przestrzeń kulturowa – biblioteki i muzea

Hiszpania posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć bibliotek i muzeów na terenie całego kraju, gdzie znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów światowej kultury i sztuki.

Najważniejszą biblioteką jest Biblioteka Narodowa w Madrycie, która została zainaugurowana w 1712 roku.

W swojej kolekcji posiada 25 milionów pozycji, z których wiele to unikatowe, pojedyncze, starożytne i bardzo wcześnie drukowane książki. Ma też nadzwyczajną kolekcję nagrań i rękopisów.

Inne biblioteki w Hiszpanii, które posiadają duże znaczenie to między innymi biblioteka Uniwersytetu Complutense, biblioteka Królewskiego Klasztoru San Lorenzo del Escorial i Archivo de Indias.

Sieć bibliotek publicznych jest obszerna, a wstęp do nich jest generalnie darmowy, lub prawie darmowy. Biblioteki oferują liczne udogodnienia dla studentów i naukowców, którzy potrzebują wiedzy zawartej w książkach, które nie są dostępne dla ogółu społeczeństwa.

Odnosi się to również do muzeów. W Hiszpanii znajduje się ponad 1.400 muzeów i kolekcji muzeów graficznych.

Najbardziej znanym muzeum jest Museo del Prado, mimo że istnieje wiele innych, które oferują niezliczone wartości dziedzictwa kulturowego.

Wstęp do muzeów w Hiszpanii jest bezpłatny, a kasy biletowe oferują zniżki dla studentów, emerytów i obywateli Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.