Playa de la Granadella

Playa de la Granadella to jedna z najbardziej znanych plaż na Costa Blanca i prawdopodobnie w całej Hiszpanii.

Jakiś czas temu, cały region Javea stanął w obliczu ogromnego pożaru lasów. Być może widzieliście to w wiadomościach – w okolicach takich jak Moraira i Javea mieszka obecnie wiele brytyjskich emigrantów, szczególnie wzdłuż wybrzeża Costa Blanca.

Kilka lat temu wzgórza wokół Playa de la Granadella pokryte były hiszpańskimi sosnami, teraz są one nagie i surowe. Nowe życie wyrasta z popiołów starego lasu.

Sądzimy, że sprawia to, iż obszar jest jeszcze piękniejszy – ostre linie klifów ścierają się z niebieskim niebem, a kolor muszli z klifu rozmazuje się wraz z mglistym, zielonym i błękitnym oceanem.

Jeśli marzysz o wakacyjnych wibracjach, które zapewniają hiszpańskie lasy, zaledwie kilka minut spaceru od plaży znajdziesz ścieżkę, która zabierze cię w głąb lasów, które ocalały z ognia.

Jednak wystarczy o drzewach, jeśli chodzi o plażę, Playa de la Granadella jest skalistym odcinkiem, i mimo iż kamyki są małe, nadal polecamy stosowanie specjalnych butów na tę plażę.

Jeśli zamierzasz jedynie leżeć na plaży, nie będzie to aż tak duży problem, ale Granadella słynie przede wszystkim z możliwości nurkowania. Kiedy tylko się tak znajdziesz, z pewnością będziesz miał ochotę się dowiedzieć, co kryje się pod falami czystej wody. Ryby szukają spokojniejszej i bezpieczniejszej wody, a ta znajduje się pomiędzy trawą w już osłoniętej zatoce, dzięki czemu Granadella jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na Costa Blanca. Na plaży znajduje się również miejsce, w którym możesz wypożyczyć odpowiedni sprzęt.

Tuż za plażą znajdują się lokalne restauracje, które serwują tapas oraz świeżą żywność złowioną tuż przy linii brzegowej. W tych restauracjach konieczna może być rezerwacja z wyprzedzeniem. Są to jedyne restauracje w okolicy, a w szczycie sezonu jedno z niewielu miejsc, w których można znaleźć zarówno cień jak i zimne napoje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.