lokal, lokale, komercyjny, komercyjne, Hiszpania, Orihuela Costa, La Zenia, boulevard, centrum handlowe

Callosa d’en Sarriá

Callosa den Sarriá, CostaBlanca

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Pochodzenie miasta można odnieść bezpośrednio do arabskiego gospodarstwa. Od początku, był to zawsze pożądany region, głównie z powodu bogatej, obfitej i czystej rzeki Algar, znanej również jako „rzeka zdrowia”.

Uwypuklenie Callosa d’en Sarriá jest zaznaczone przebiegiem dwóch rzek: Algar, która tworzy wodospady popularnie znane jako „fontanny Algar” oraz Guadalest. Ponadto, region te otoczony jest niesamowitymi sierrami. Miasto znane jest również z pysznych loquats (małe, żółte i kwaśne owoce w kształcie jajek), które posiadają własne oznaczenie pochodzenia.

W najwyższym punkcie zabytkowej dzielnicy Callosa d’en Sarriá znajduje się kościół architriologiczny San Juan Bautista, przebudowany w połowie XVIII wieku. Pozostałości oryginalnej ściany starożytnego zamku zachowane są obecnie w Plaza de Castell. Twierdza ta była domem dla wszystkich władców Callosa, aż do XVIII wieku. Następnie, wykorzystując resztki murów i budynków gospodarczych wybudowano domu. W historycznej dzielnicy typowe domy śródziemnomorskie wychodzą na ulicę, i możemy odwiedzić „poador:, gdzie kobiety chodzą prać ubrania, a także napełniać dzbany, aby przynieść trochę wody do domów.

Od 1860 roku, miasto obchodzi w drugi weekend października uroczystości Maurów i Chrześcijan, ogłoszonych National Tourist Interest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


espana24.pl alicante24.pl costablanca24.pl torrevieja24.pl

Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.