Guadalest

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Miasto Guadalest znajduje się na szczycie skały (o wysokości 500 metrów) i wychodzi na zbiornik dostarczający wodę do regionu Marina Baixa.

Guadalest znajduje się w korytarzu między sierrami Aitana i Xortá. Zachowana historyczna dzielnica, z pochodzenia arabska, została uznana za „Historyczno – Artystyczną”. Dobrym pomysłem jest udanie się do zamku San José, muzułmańskiej twierdzy z XI wieku, do której można dostać się przez naturalny tunel w skale. Z tej twierdzy turyści doświadczyć mogą wspaniałych widoków na okolicę. Jedyną pozostałością XI wiecznego zamku La Alcozaina jest wieża.

W mieście warto również zwrócić uwagę na kościół parafialny Nuestra Señora de Asunción, z XVIII wieku; XII – wieczne więzienie położone pod Ratuszem; a także sześć szczególnych muzeów: Nativity Scenes and Dollhouses, Torture Instruments, Micro-miniatures, Ethnology, Micro-giants, i Municipal Museum-House of Orduña.

W pierwszych dwóch tygodniach lipca odbywa się cykl imprez kulturalnych, w których warto zawrócić uwagę na „Day of the Tourist” (dzień turysty), kiedy to wszyscy turyści są bardziej niż mile widziani, oraz przygotowywana jest olbrzymia paella.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.