lokale komercyjne dla firm do wynajęcia w Hiszpanii

Guadalest

Guadalest, CostaBlanca

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Miasto Guadalest znajduje się na szczycie skały (o wysokości 500 metrów) i wychodzi na zbiornik dostarczający wodę do regionu Marina Baixa.

Guadalest znajduje się w korytarzu między sierrami Aitana i Xortá. Zachowana historyczna dzielnica, z pochodzenia arabska, została uznana za „Historyczno – Artystyczną”. Dobrym pomysłem jest udanie się do zamku San José, muzułmańskiej twierdzy z XI wieku, do której można dostać się przez naturalny tunel w skale. Z tej twierdzy turyści doświadczyć mogą wspaniałych widoków na okolicę. Jedyną pozostałością XI wiecznego zamku La Alcozaina jest wieża.

W mieście warto również zwrócić uwagę na kościół parafialny Nuestra Señora de Asunción, z XVIII wieku; XII – wieczne więzienie położone pod Ratuszem; a także sześć szczególnych muzeów: Nativity Scenes and Dollhouses, Torture Instruments, Micro-miniatures, Ethnology, Micro-giants, i Municipal Museum-House of Orduña.

W pierwszych dwóch tygodniach lipca odbywa się cykl imprez kulturalnych, w których warto zawrócić uwagę na „Day of the Tourist” (dzień turysty), kiedy to wszyscy turyści są bardziej niż mile widziani, oraz przygotowywana jest olbrzymia paella.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


espana24.pl alicante24.pl costablanca24.pl torrevieja24.pl

Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.