Alcoy

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Alcoy to śródziemnomorskie miasto w atrakcyjnym otoczeniu przyrody, otoczone dwoma rezerwatami przyrody, Serra de Mariola i Font Roja. Znajduje się tylko 54 kilometry od Alicante i 105 od Walencji. Posiada wybitne średniowieczne i modernistyczne dziedzictwo, a także symboliczne mosty.

Plac Plaza de España jest sercem miasta. Do atrakcji w średniowiecznej dzielnicy należą starówka, muzeum archeologiczne, i muzeum Maurów i Chrześcijan. Idąc wzdłuż Calle San Nicolás, w przeciwnym kierunku, dostać się można do miasta modernistycznego.

Obecny wygląd miasta przypomina pionierskie miasto hiszpańskiej rewolucji przemysłowej, której dziedzictwo artystyczne znalazło się na europejskim szlaku modernizmu. Warto odwiedzić takie budynki jak Casa del Pavo, Círculo Industrial, starą straż pożarną i Conservatory of Music and Dance (Konserwatorium Muzyki i Tańca) – jak również przykłady architektury przemysłowej, w tym stare budynki Papeleras Reunidas i Ferrándiz y Carbonell. Inną ciekawą atrakcją jest cmentarz Alcoy na European Cemeteries Route.

Zwiedzający nie powinni opuścić miasta bez spróbowania przykładów przepysznej kuchni: „bajoques farcides”, „borreta”, „olleta alcoyana” i „pericana”, oprócz słynnych „peladillas”, „torrats”, „pinyonets”, słodzone orzechy włoskie i „pasteles de carne y gloria”, „herbero”, likier kawowy, „picadetes” i małe talerze przekąsek.

Obszar wokół Alcoy oferuje możliwość wycieczek po trasie rowerowej znanej jako Vía Verde (zielona trasa), Barranc del Cint, El Salt, Els Canalons i Racó Sant Bonaventura – wszystkie idealne do uprawiania sportów ekstremalnych.

Tradycja narzuca, na podstawie faktów historycznych z 1276 roku, że w dniach 22, 23, 24 kwietnia, Alcoy obchodzi swoje święto Maurów i Chrześcijan, w imię patrona San Jorge. Muzyka i dzikie walki przenoszą nas z powrotem do XIII wieku, dając nam możliwość przeżywania Bitwy Alcoy .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.