Region Walencja: Zabawa na Morzu Śródziemnym

Marzą Ci się wakacje, w których Twoje dzieci mają zapewnioną świetną zabawę? Zaskocz je i zabierz do Walencji, wschodniej Hiszpanii. Znajdują się tutaj parki wodne, wiele atrakcji, a także miejsc, gdzie można zobaczyć egzotyczne zwierzęta i przeprowadzać eksperymenty naukowe, tak jak i plaże, które pokochasz… Idealne miejsce dla całej rodziny na wybrzeżu Morza Śródziemnego .

Region Walencja posiada wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić świetny czas z rodziną. Oprócz doskonałych warunków pogodowych przez cały rok, idealnych do kąpieli w morzu, znajdziesz tam ponad 30 parków rozrywki, w tym park safari ze zwierzętami na pół – wolności, przygody leśne, parki wodne, a nawet Steam Railways Centre (Centrum Kolei Parowych): miniaturowe pociągi gdzie dzieci mogą dowiedzieć się więcej o tym środku transportu.

• Sztuka, Nauka i Morze

Nie możesz przegapić jednego z najbardziej oryginalnych i niesamowitych miejsc: Arts and Sciences Centre (Centrum Sztuki i Nauki) w Walencji. Tutaj dzieci mogą uczyć się podczas zabawy dzięki sekcjom takim jak Príncipe Felipe Science Museum, l´Oceanogràfic Centre (największe centrum morskie w Europie) oraz l´Hemisfèric, gdzie mogą cieszyć się wspaniałymi, zabawnymi projekcjami i przygodami dedykowanymi specjalnie dla nich, jak na przykład „Zaczarowana Rafa” i „Początki Życia”. W Muzeum Naukowym dzieci mogą brać udział w warsztatach dotyczących sposobu działania ludzkiego ciała, mogą odkrywać jak wykonywane są roboty i poczuć, jak to jest latać balonem lub chodzić w przestrzeni kosmicznej.

W l´Oceanogràfic zobaczyć można wystawy delfinów oraz zbadać sztuczny ocean, w którym nad głowami pływają rekiny. Czy możesz sobie wyobrazić zachwyt na twarzy swoich dzieci, kiedy zabierzesz je do podwodnej restauracji, której ściany tworzą część olbrzymiego akwarium?

• Dzika natura

W Walencji znajdziesz również Bioparc. Jest to nowy rodzaj zoo, który zachęca odwiedzających do poznania znaczenia opieki nad różnymi gatunkami zwierząt. Z pewnością zapytasz – jaki jest ten nowy rodzaj zoo? Jest to miejsce, które sprawi, że będziesz w równikowej dżungli lub na afrykańskiej sawannie – zoo, gdzie roślinność i krajobrazy pomogą zapomnieć o barierach między tobą a zwierzętami. Będzie to z pewnością ekscytująca i przyjemna podróż, w której spotkasz lwy, żyrafy, bawoły, lemury i nosorożce, a także śledzić możesz szlak słoniowy do jaskini wykopanej właśnie przez te zwierzęta.

• Terra Mítica, „legendarny” park rozrywki

Jeśli chcesz świetnie spędzić czas w jednym z najbardziej oryginalnych parków w Europie to proszę bardzo: Terra Mítica w Benidorm, w prowincji Alicante. Park podzielony jest na pięć obszarów reprezentujących legendarne cywilizacje: Egipt, Grecja, Rzym, Iberia i Wyspy. Nie ma znaczenia, czy twoja rodzina jest odważna czy nie. Znajdziesz tutaj atrakcje, które zaspokoją wszystkie gusta. Spróbuj uciec z Labiryntu Minotaura, napij się z wodospadu Nilu lub postaw na adrenalinę na najdłuższym, drewnianym rollercoasterze w Europie! Czas spędzony w Terra Mítica z pewnością będzie niezapomniany.

• Zabawa na całym wybrzeżu

Po tak ekscytujących wrażeniach, cóż może by lepszego niż relaks na szerokich, ciepłych plażach Morza Śródziemnego? Wybór jest ogromy, ale między innymi: Costa Azahar w Castellón, Costa de Valencia lub Costa Blanca w Alicante. Wiele plaż posiada świetny piasek, obiekty sportowe i obszary z grami i basenami dla dzieci.

To tylko kilka pomysłów, aby w pełni wykorzystać możliwości regionu Walencja. Istnieje jednak wiele innych opcji, jak na przykład tor Ricardo Tormo Circuit w Walencji, który zajmuje się wyścigami motocyklowymi, samochodowymi oraz wyścigami Formuły 1, czy teatry oraz muzea w Castellón.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.