Co robić w Benidormie?

To śródziemnomorskie miasto z drapaczami chmur oferuje wiele rozrywek! Zapytasz jakich? Zapraszamy do czytania!

Jeśli odwiedziłeś już Benidorm, z pewnością byłeś już na plażach takich jak Levante lub Poniente Beaches, spędziłeś czas w pobliskim parku rozrywki i imprezowałeś całą noc na Area Disco, prawda? Musimy ci jednak uświadomić, że Benidorm oferuje o wiele więcej.

• Na początek polecamy odwiedzenie zamku (lub tego co z niego pozostało). Miedzy plażami Levante i Poniente znajduje się plac zwany „Placa del Castillo”, w którym w średniowieczu zbudowano fortecę. Niestety podczas wojny zamek został zaatakowany i został z niego tylko balkon. Mimo tego faktu, balkon oferuje jeden z najpiękniejszych widoków jakie można znaleźć w Benidormie.

• Jeśli wolisz unikać hałasu i tłumu, musisz odwiedzić Villajoyosa, które znajduje się zaledwie 15 kilometrów na południe. Można tu wybrać się na niezapomniany spacer po zabytkowym centrum miasta, w którym domy pomalowane są w żywe kolory – i to nie bez powodu. Kolorów użyto, aby pomóc zorientować się marynarzom w drodze powrotnej do domu. Jeśli lubisz się opalać, Villajoyosa oferuje także piękne plaże, które są nieco mniej oblegane przez turystów niż w Benidormie.

• Udaj się na rynek! W miastach takich jak Benidorm zawsze się coś tam dzieje. W każdą środę i niedzielę na Avenida de L’Admirall Bernat de Sarriá, rynku miejskim, spodziewać możesz się wielu namiotów wypełnionych żywnością, ciuchami, muzyką, akcesoriami… i wszystkim co tylko jesteś sobie w stanie wyobrazić. Również w środę polecamy odwiedzenie targu Foietes przy hali sportowej.

Czwartki i niedziele otwarty jest targ El Cisne (The Swan), niedaleko Benisol Camping. Ten pchli targ znany jest (oprócz bogatej oferty produktów) również z barów tiki i muzyki jazzowej na żywo.

• Pewnie nie spodziewasz się dzikiej przyrody po mieście bogatym w drapacze chmur, ale Benidorm znajduje się zaledwie 15 kilometrów od Callosa d’en Sarriá. W Callosa d’en Sarriá znajduje się najprawdziwszy rezerwat przyrody, rzeka Algar, mnóstwo wodospadów i naturalnych zbiorników otoczonych bujną roślinnością.

• Prawdopodobnie zdałeś już sobie sprawę, że w Benidormie nie uświadczymy zbyt wielu muzeów, ale fakt ten nie stanowi problemu – zaledwie 22 kilometry od miasta znajduje się Guadalest. Mimo małej ilości mieszkańców – 200 osób! – w Guadalest znajdują się aż 4 muzea.

1. Muzeum samochodów zabytkowych – “Vall de Guadalest”.
2. Muzeum tortur.
3. Muzeum „Micro-Giant”.
4. Muzeum “Antonio Marco”.

Jeśli odwiedzisz którekolwiek z tych miejsc – koniecznie daj nam znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.