Orihuela

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Orihuela oferuje swoim gościom wspaniałe miejsce na korzystanie z morza i słońca, zabytkowe centrum miasta oraz trzy doskonałe, 18 – dołkowe pola golfowe.

Przejeżdżając przez Torrevieja, jadąc na południe, docieramy do strefy przybrzeżnej gminy Orihuela. W Orihuela rozległe piaski łączą się z małymi klifami, co sprawia, że miejsce jest idealne do połowu ryb oraz nurkowania. Ponadto, w mieście znajduje się dwie przystanie, które umieszczone są pośród wspaniałej oprawy.

Punta Prima, Playa Flamenca, La Zenia, Cape Roig i Dehesa de Campoamor to tylko niektóre z miast turystycznych, które oznaczają tę południową trasę. Trzy doskonałe pola golfowe to główne atrakcje niektórych z nich. Małe trawiaste tereny porośnięte drzewami zapewniają idealne warunki do uprawiania tego sportu.

Podczas pobytu w tej gminie, konieczna jest wizyta w monumentalnym mieście. Jego historyczno – artystyczna strona zawiera pięć pomników narodowych oraz układ urbanistyczny będący wynikiem jego dawnej rangi jako University Centre and Episcopal See. W lipcu warto wyróżnić dwie fiesty: procesje Wielkiego Tygodnia oraz parady Maurów i Chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.