Denia

Lokalizacja:
• region autonomiczny: Walencja
• prowincja/ wyspa: Alicante – Alacant

Rzymianie poświęcili to miasto bogini Dianie i zmienili jego port w jeden z najbardziej aktywnych na Półwyspie. Do tej pory, Denia nie przestała być odwiedzana.

Wiele przykładów dziedzictwa miasta znajduje się w Muzeum Archeologicznym, w tym muzułmański zamek. Miasto posiada również niezwykłe zabytki, takie jak kościół Asunción, z XVIII wieku, z renesansowym i barokowym tłem ołtarza; i ratusz miejski, który posiada w fasadzie dwie tablice pamiątkowe ze starożytnej świątyni Diany. Aleja Marqués de Campo, kosmopolityczna oprawa święta Maurów i Chrześcijan, uzupełniona jest dzielnicą rybaka, najpopularniejszą dzielnicą w mieście. Denia posiada również port handlowy oraz przystań.

Denia posiada dwudziesto – kilometrową linię brzegową, która prezentuje piękne piaski w północnej części, oraz strome i skaliste odcinki w części południowej. W gminie znajduje się wiele domów jednorodzinnych, które są dosłownie rozrzucone wokół; posiadają one białe fasady, dachy w kolorze czerwonym oraz typowe dla tego regionu werandy, zwane „riu-rau”.

Z drogi prowadzącej do Jávea, która przebiega przez Las Rotas i San Antonio Cape możemy dostać się do rezerwatu przyrody Montgó Nature Reserve.

Na jednym z przylądków, na szczycie klifu, który ma 163 metry wysokości znajduje się latarnia morska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.