Romantyczna Hiszpania

Romantyczna Hiszpania – 7 pomysłów na miesiąc miodowy

Może chodzi o płynące, czerwone wino, kuszące tapas lub jeszcze coś innego, co sprawiaj, że Hiszpania pełna jest romantycznych podróżników. Hiszpania posiada wszystko, co możesz wymagać od romantycznego miesiąca miodowego – zapraszamy do czytania!

To tętniące życiem, różnorodne państwo imponuje światłami miasta, rozmarzonymi ulicami oraz jednym z najdłuższych odcinków wybrzeża w Europie.

Nie wspominając już o tym, że jest to jeden z najlepszych krajów na świecie, pod kątem nocnego jedzenia oraz picia wina, czy romantycznych spacerów oraz śniadań do łóżka.

1. Jerez

Ten region znany jest przede wszystkim z festiwalu koni w maju, dziedzictwu Sherry oraz z barów flamenco.

Miasto to nie jest tak ruchliwe jak inne, andaluzyjskie miejscowości, ale hiszpańskie konie, wina Sherry i sama atmosfera sprawiają, że zdecydowanie jest warte podroży.

2. Pałac Alhambra, Granada

Pałac Alhambra jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii (wraz z Sagrada Familia). Ta muzułmańska forteca oraz pałac w jednym, to obowiązkowa atrakcja dla osób odwiedzających Andaluzję.

Granda wręcz zaprojektowana jest na długie zwiedzanie. Posiada najlepsze widoki w całej Hiszpanii. Widoki te dopełnione są kulturą, kuchnią, a także arabską architekturą.

Miasto szczyci się także bogactwem uzdrowisk oraz łaźni inspirowanych dziedzictwem Al Andalus.

3. Madryt

Jeśli szczególnie urzekają cię światła miast, wspaniałym wyborem będzie Madryt.

Madryt to stolica Hiszpanii oraz miasto nadmorskie, które zachwyca naprawdę imponującą architekturą.

Kwitnąca scena sztuki i kultury sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w kraju. Jeśli interesuje cię sztuka, polecamy odwiedzenie Muzeum Prado lub Reina Sofia.

Oprócz tego, jedne z najlepszych hiszpańskich zachodów słońca znajdziesz na tarasie Circulo de Bellas Artes.

4. Costas

Dla niektórych zgiełk miast może nie pasować do idei romantycznego wypoczynku.

Idealną alternatywą dla miast jest pobyt na rozległym wybrzeżu Hiszpanii – Costa del Sol, Costa de la Luz, czy Costa Blanca – gdzie znajdziesz jedne z najlepszych miejsc na doświadczanie hiszpańskich zachodów słońca.

Costa del Sol, Ronda, jest prawdopodobnie jednym z najładniejszych miejsc w prowincji Malaga. Jest to naprawdę dobra opcja na wycieczkę. Miejsce pełne jest przestrzeni oferującej niekończące się spacery oraz przyrody, która zachwyci każdego.

5. Walencja

Z drugiej strony, nie musisz wcale wybierać pomiędzy miastem a wybrzeżem, skoro istnieją miasta takie jak Walencja, które oferują jedno i drugie.

Walencja to trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii. Nie posiada intensywności Madrytu czy Barcelony, ale nadal zapewnia uczucie miasta, czyniąc je idealną destynacją.

Walencja bardzo mocno reprezentuje swój kraj pod każdym kątem i łączy w sobie zarówno doświadczenie natury jak i cywilizacji.

6. Sewilla

Sewilla, znana z flamenco oraz wiosennych kwiatów pomarańczy, jest miastem, w którym naprawdę można się zakochać.

Jej historia inspirowana jest znanymi pisarzami, poetami i kompozytorami. Łatwo jest zakochać się w tym romantycznym zakątku Hiszpanii. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej uwodzicielskich miast w Europie.

Jakie miejsca w Sewilli polecamy? Zdecydowanie Setas de Sevilla do podziwiania panoramy miasta oraz Plaza de España, gdzie można wynająć łódź lub po prostu popływać.

7. Salamanca

Małe miasto Salamanca to skupisko barów, restauracji oraz sklepów. Miasto posiada niesamowicie piękną architekturę. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na Grand Plaza Mayor.

Salamanca jest również jednym z najbardziej spektakularnych, renesansowych miast w Europie. Współczesne życie w Salamance jest szeroko poświęcone jedzeniu oraz zakupom. Są to zdecydowanie dwa elementy, bez którego żadna romantyczna podróż nie może się odbyć.

Koniecznie daj nam znać w komentarzach, która z naszych propozycji podoba Ci się najbardziej i dlaczego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.