Odkrywanie win z Alicante

Alicante słynie z wyjątkowego klimatu, ciepłe i słoneczne dni przez cały rok sprawiają, że jest to niesamowite miejsce do uprawy winorośli i produkcji znakomitych win.

Istnieją trzy różne obszary w Alicante, które produkują wino. Są to Marina Alta, Vinalopó i Comtat. Wszystkie te miejsca są doskonałe do odwiedzenia i spróbowania win.

Trasę warto zacząć od obszaru Marina Alta, od oddziału w Moraira, a następnie zrobić pierwszy przystanek w Xaló, aby odwiedzić piwnicę o tej samej nazwie.

Jazda po okolicy zapewni wspaniałe krajobrazy, szczególnie wiosną – w drodze do następnego przystanku Parcent.

W Parcent możesz odwiedzić mały, ale piękny kościół, a spacer po ulicach tego miejsca to czysta przyjemność. Mieszkał tutaj pisarz Gabriel Miró, który nazwał miasto „rajem między górami”. Warto wypróbować wino z Bodegas Parcent, a także odwiedzić rynek.

Kolejny przystanek znajduje się na południe od Parcent, Alfaz del Pí – piwnica Enrique Mendoza Cellar to wspaniała posiadłość, na której wykupić można wycieczkę z przewodnikiem, a także istnieje możliwość spróbowania win w towarzystwie przepięknych krajobrazów.

Kolejnym przystankiem może być Petrer, gdzie warto rozpocząć trasę od Vinalopó i odwiedzić tam Bocopa Cellar, również z możliwością przewodnika i testowania wina. Znajduje się tam również muzeum obuwia w Elda, a także sklepy znanych marek.

Jadąc do Monóvar z pewnością zachwycą cię krajobrazy, a zaledwie kilka minut od miasta znajduje się piwnica Primitive Quiles, tuż przy Bullring, jedna z najstarszych piwnic w Hiszpanii. W Monovar warto także odwiedzić kościół i kasyno, tuż przed wejściem do Casa Museo Azorin.

W drodze do Pinoso warto zatrzymać się nawet kilkukrotnie, aby zrobić zdjęcia krajobrazu, szczególnie jeśli jedziesz o zmierzchu.
Tam znajdują się piwnice Volver, Vivanza i El Sequé.

Z Pinoso można połączyć się z inną trasą i odwiedzić piwnice win z Murcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.