Spektakularne krajobrazy

W Hiszpanii znajdziesz prawie 8.000 kilometrów linii brzegowej oraz jedne z najlepszych plaż, jakie tylko można sobie wyobrazić. W tym kraju kąpać się możesz w przejrzystych wodach, których jakość jest ściśle monitorowana, a które rozpoznawane są na całym świecie.

Wybrzeże zaskoczy cię swoją różnorodnością: od spokojnych piasków Andaluzji i Morza Śródziemnego, zatoczek Balearów i Wysp Kanaryjskich po naturalne krajobrazy i klify plaż na północy.
Hiszpania jest również jednym z krajów o największej liczbie miejsc posiadających rezerwat biosfery UNESCO, i jest domem dla obszarów o wielkiej urodzie i wartości ekologicznej, takich jak 14 parków narodowych, z których wszystkie zawierają różne bogactwa, takie jak bagna, wulkany itp.

Powiedz tak dla sportu!

Hiszpania jako kraj jest całkowicie oddana różnego rodzaju sportom, i jest to jeden z powodów, dla których organizuje kilka międzynarodowych zawodów sportowych, takich jak Madrid Tennis Open, zawody Grand Prix w wyścigach motocyklowych w Jerez (Andaluzja), Katalonii, Walencji i Aragonii oraz wyścigi Formuły 1 w Katalonii i Walencji.
Hiszpańska liga piłkarska znana jest jako „liga gwiazd”. Co więcej, Hiszpania jest kolebką najlepszych sportowców świata, takich jak Rafa Nadal, Fernando Alonso, Jorge Lorenzo, Alberto Contador.

Dzięki swojemu zamiłowaniu do sportu, Hiszpania oferuje całą gamę przestrzeni, w których możesz uprawiać ulubioną rozrywkę: zajęcia żeglarskie, golf (w Hiszpanii istnieje ponad 400 pól golfowych), narciarstwo (Hiszpania jest drugim najbardziej górzystym krajem w Europie), konne przejażdżki czy wędrówki piesze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.