Jesienne kolory Hiszpanii

Jesień jest z powrotem, niosąc ze sobą żółte, pomarańczowe i brązowe odcienie… i szansę na jesienne wakacje! Jest to czas na wyciągnięcie ciepłych butów z szafy i dobry spacer po magicznych lasach Hiszpanii. Każdy z nich znajduje się na innym obszarze, więc będziesz miał naprawdę duży wybór, jednak należy pamiętać, że niektóre z nich wymagają specjalnego zezwolenia na wizytę.

1. Ambroz Valley

Gwarantujemy, że nie ma niczego, co można by porównać do przytulenia stuletniego drzewa. Co więcej, w tej części Extremadura możesz także spacerować po ulicach żydowskiej dzielnicy Hervás lub po rzymskiej drodze znanej jako Silver Route (Srebrny Szlak). Czy wiesz, że od lat okolica ta jest miejscem wydarzeń kulturalnych o nazwie „Otoño mágico” (magiczna jesień)?

2. Las bukowy Hayedo de Montejo

Ten las leży na północy Madrytu. Lokalna legenda głosi, że ten las bukowy i dębowy jest domem dla goblinów i wróżek. Nie wiemy, czy zobaczysz te stworzenia, ale możemy zagwarantować, że pokochasz spacer wzdłuż brzegów rzeki Jarama.

3. Tejera Negra Nature Reserve

Jest to jeden z najbardziej bukowych lasów w Europie, Znajdziesz go w Guadalajara i jest to idealne miejsce, jeśli chcesz posłuchać dźwięków natury (z dala od ścigających się na autostradzie samochodów). W lesie można również zaobserwować wiele rodzajów dziko rosnących grzybów.

4. Irati Forest

Ten las leży we wschodnio – pirenejskiej części Nawarre, i jest jednym z największych lasów bukowo – jodłowych w Europie. Piesze wycieczki, jeżdżenie rowerem górskim, grzybobranie… wybierz co tylko chcesz.

5. Czas winobrania

Jeśli jest jakiś czas w roku, który jest idealny na odwiedzenie pól winorośli – zarówno na piechotę, rowerem, balonem – to jest to z pewnością jesień, podczas zbiorów. Idealne miejsce, w celu cieszenia się tą tradycją? La Rioja oczywiście!

6. Arribes del Duero

Na prowincjach Salamanca i Zamora znajdziesz jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów w Hiszpanii. Wszystko, co musisz zrobić to podążać trasą wyznaczoną przez rzekę Duero. Jeśli masz ochotę, możesz również wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym.

7. Roque Nublo

Jest to najwyższy naturalny symbol na wyspie Gran Canaria. Widoki z góry są naprawdę spektakularne. Co więcej, klimat na Wyspach Kanaryjskich jest przyjemny przez cały rok, a od tego miejsca plaża oddalona jest tylko o rzut kamieniem.

8. Ordesa y Monte Perdido National Park

Krajobraz dominuje masyw Monte Perdido (o wysokości 3.355 metrów). Doliny ubrane są w lasy oraz pastwiska, a woda przepływa przez kaniony i wąwozy. To cudowne miejsce znajdziesz w samym sercu Pirenejów, w prowincji Huesca.

9. Vall d’Aran

Wyobraź sobie, że możesz obserwować latające sepy i złote orły… Ale nie musisz sobie tylko wyobrażać! Możesz to zrobić tutaj, w centralnych Pirenejach w Katalonii. Oprócz tego można tutaj popływać kajakiem lub spróbować flisactwa.

10. Somiedo Nature Reserve

Ten rezerwat w Asturii znany jest jako dom dla dużej liczby niedźwiedzi brązowych, które żyją na wolności w Europie.
Jednak podczas jesiennej wycieczki polecamy skupienie uwagi na milionach drzew bukowych oraz dębowych, dolinach rzeki, tradycyjnych jaskiniach…

11. Las bukowy Hayedo de Pena Roya

Jest to jeden z najbardziej spektakularnych lasów bukowych w Parku Narodowym Moncayo, Saragossa. Dróżki prowadzą dookoła parku, pozwalając zobaczyć również zniszczoną kaplicę oraz lodowisko.

12. Las Médulas

Co zaskakujące – te niesamowite wzgórza zbudowane z rumowisk były największą otwartą kopalnią złota w Imperium Rzymskim. Jesienią drzewa kasztanowe zmieniają kolor, tworząc piękny krajobraz, którym mogą rozkoszować się turyści podróżujący po okolicy pieszo, rowerem czy też konno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.