Uczysz się hiszpańskiego?

Uczysz się hiszpańskiego? Wskazówki dotyczące poprawy umiejętności językowych.

Raz na jakiś spotykamy przyjaciół, którzy mieszkają w Hiszpanii, ale są dość sfrustrowani, że ich hiszpański nie jest na wystarczająco dobrym poziomie. Nauka języka ułatwia przystosowanie się do kultury oraz lepsze zrozumienie ludzi.

• Spraw, że nauka będzie dla ciebie ciekawa

Dzięki poręcznym stronom internetowym, takim jak na przykład specjaliści od szkoleń językowych, nigdy tak łatwo jak teraz nie było utrzymać drugiego języka lub po prostu nauczyć się nowego. Jeśli sprawisz, że nauka będzie dla ciebie także zabawą i połączysz ją z hobby lub z jakąś twoją pasją, z pewnością stanie się to dla siebie bardziej interesujące.

Lubisz gotować? Czytaj książki kulinarne i przepisy na tapas w języku hiszpańskim. Kochasz łodzie? Możesz online czytać artykuły o tym, co się dzieje na morzu.

• Hiszpańskie radio

Słuchanie lokalnego radia lub hiszpańskiej stacji krajowej obecnie dostępne jest od ręki. W domu, w pracy, na siłowni. Obecnie możesz także wybrać temat rozmowy i powtarzać dziwne słowa. W ten sposób z pewnością przećwiczysz dziwne słowa. W miarę postępów z pewnością lepiej będziesz rozumieć całość tekstów.

Inną opcją jest także słuchanie ulubionej muzyki w danym języku.

• Wymiana językowa

Znajdź w swojej okolicy spotkania wymiany językowej. Jest wiele darmowych spotkań, które odbywają się w barach oraz w kawiarniach. Na początku oczywiście masz prawo nie czuć się komfortowo, ponieważ jest to coś nowego. Przyjrzyj się różnym miejscom, różnym grupom, i wybierz taką która najbardziej ci odpowiada.

Inną możliwością jest uczestnictwo w wymianie studentów, jeśli masz dzieci w szkole. Posiadanie zagranicznego studenta w domu przez tydzień może dać tobie jak i twojej rodzinie możliwość ćwiczenia hiszpańskiego.

• Czytaj czasopisma zagraniczne

Czytaj czasopisma. Wybieraj tematy, które cię interesują: gotowanie, samochody, moda, nauka, filmy… Jak dla nas dobre publikacje znajdują się w Muy Interesante, Hola itp. Możesz zakupić je zarówno online jak i kupić je w swoim kiosku.

• Zaprzyjaźnij się z Hiszpanami

Zaprzyjaźnij się z Hiszpanami. Niezależnie od tego, czy są to sąsiedzi, kelnerzy przy barze – pogawędka o pogodzie, futbolu, o czymkolwiek z pewnością wiele ci pomoże. Być może na początku nie będziesz rozumieć wszystkich odpowiedzi, ale po jakimś czasie z pewnością przyzwyczaisz się do języka i zyskasz sporo pewności siebie.

• Oglądaj filmy i telewizję

Oglądaj filmy w języku hiszpańskim, z napisami lub bez. Możesz na początku mieć odruch czytania napisów, ale jeśli film nie ma szczególnie skomplikowanej fabuły, zazwyczaj zrozumiesz go z pomocą muzyki, tonu, czy obrazu.

Wybieraj hiszpańskie filmy znanych reżyserów – Pedro Almodovar, Fernando Trueba czy Alejandro Amenabar. Oczywiście jest ich znacznie więcej.

Jeśli chodzi o oglądanie telewizji, według nas nie jest to najlepsza opcja, ponieważ jakość programów nie jest najlepsza. Quizy, wiadomości czy pogoda natomiast mogą być nieco bardziej czytelne i z pewnością również przyczynią się do lepszego zrozumienia języka.

W ten sposób nauczysz się słownictwa, a także będziesz na bieżąco z wiadomościami dotyczącymi obszaru, w którym mieszkasz.

• Każdy się boi, ale najważniejsze co z tym strachem zrobisz

Jest to prawdopodobnie najtrudniejsza wskazówka, ale zdecydowanie najważniejsza. Strach lub nieśmiałość może powstrzymać wiele osób przed posługiwaniem się w danym języku. Najważniejszą częścią nauki języka jest z pewnością bycie odważnym.

Błędy są częścią nauki i doskonalenia się w danym języku.

Nie przejmuj się tym zbytnio; jeśli ktoś nie rozumie, o czym mówisz, spróbuj uporządkować zdanie w inny sposób lub z pomocą innych słów. Możesz myśleć, że proces ten jest powolny, ale z pewnością wkrótce się poprawisz i nabierzesz pewności siebie.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.