Najlepsze plaże w Hiszpanii

Najlepsze chwile zazwyczaj doświadczamy na plaży. Hollywood wyraźnie wyjaśniło tę kwestię w wielu filmach, i ciężko jest udowodnić, iż jest inaczej.

I mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Hiszpania posiada prawie 5000 mil wybrzeża wypełnionego plażami, które otoczone jest przez Morze Śródziemne oraz ocean Atlantycki. Wyobraź sobie poranny jogging, odgłos morza…

Jesteśmy pewni, że już czujesz te promienie słońca oraz morską bryzę na swojej twarzy.

Granadella Cove, Walencja

Plaża ta znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, w prowincji Alicante. Położona jest w pobliżu nadmorskiej miejscowości Xàbia. Pokonując ulicę, która krzyżuje się z parkiem La Granadella Forest Park, znajdziesz plażę, która wielokrotnie wygrała w plebiscycie najlepszej plaży w Hiszpanii. Jej dno morskie jest zarówno znane jak i uwielbiane przez miłośników nurkowania i snorklingu.

Macarella i Macarelleta Cove, Menorca, Baleary

Czas na najmodniejszą plażę na Instagramie. Ta dziewicza, odizolowana zatoczka w kształcie litery „U” jest najczęściej fotografowaną plażą w Hiszpanii – i nie bez powodu. Możesz do niej dotrzeć tylko i wyłącznie drogą morską lub na pieszo, ale kiedy już to się stanie, poczujesz się tak, jakbyś był na samych Karaibach.

Miękki, biały piasek oraz turkusowe wody, otoczone porośniętymi sosnami klifami… czego więcej chcieć?

Benijo Beach, Wyspy Kanaryjskie

Jeśli jesteś osobą, która zawsze rozgląda się za czymś innym i niekonwencjonalnym, polecamy zatrzymać się na archipelagu Wysp Kanaryjskich, gdzie większość plaż ma pochodzenie wulkaniczne. Na Północnej Teneryfie znajdziesz także niesamowitą dziką plażę złożoną z czarnego piasku! Z dala od centrum miasta oraz jego zgiełku, jest to idealne miejsce, aby oderwać się od hałasu i podziwiać piękno natury.

El Bombo Beach, Mijas, Malaga

Ta plaża o długości 683 mil i szerokości 65 stóp charakteryzuje się umiarkowanymi falami, ciemnym piaskiem i kryształową wodą, idealną dla miłośników nurkowania. Jeśli to nie wystarczy, aby cię zachęcić, do tego miejsca możesz dotrzeć na grzbiecie tradycyjnej „burrotaxi” – na grzbiecie osła.

Valdevaqueros Beach, Cadiz

Kiedy zawieje wiatr, ta niewielka plaża Valdevaqueros o długości 2,48 mil staje się o wiele większa, zamieniając się w wielokolorowy krajobraz malowany przez żagle entuzjastów kitesurfingu i windsurfingu. Jeśli dodatkowo szukasz dobrego towarzystwa, z pewnością jest to odpowiednie miejsce! Na plaży – jako stali mieszkańcy – zobaczyć możesz krowy, chodzące swobodnie brzegiem morza. Znajduje się tam również mnóstwo restauracji oraz barów.

Te hiszpańskie plaże zdecydowanie zasługują na specjalną uwagę. Spełniają one kryteria środowiskowe, edukacyjne, bezpieczeństwa oraz dostępności. Hiszpania znajduje się na światowej liście krajów z wyróżnionymi Błękitną Flagą plażami. Jest to autentyczny skarb natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.