Klimat

• Jaki rodzaj ubrań powinienem spakować w podróż do Hiszpanii?

W Hiszpanii ludzie ubierają się inaczej w zależności od pory roku, miejsca do którego zmierzają oraz okoliczności. Na wybrzeżu, ze względu na łagodny klimat, zazwyczaj nie jest konieczne posiadanie ciepłych ubrań; we wnętrzu kraju należy jednak ubierać się według sezonu. We wnętrzu Hiszpanii temperatura zmienia się znacznie z jednego sezonu na drugi, zatem doświadczyć można tu bardzo zimnych zim oraz gorące lata. Hiszpanie nie ubierają zbyt wiele ciuchów na siebie, gdy wychodzą na zewnątrz, choć oczywiście zależy to od tego, dokąd zmierzasz.

• Jaka jest pogoda w Hiszpanii?

Hiszpania to jeden z najcieplejszych krajów w Europie.

W Hiszpanii dominuje głównie ciepły klimat śródziemnomorski, suche lata i zimy ze zrównoważoną temperaturą. Można tutaj cieszyć się ponad 3.000 godzinami słonecznymi w ciągu roku. Nie dziwi więc, że jest to jedna z najcieplejszych części Europy.

Mówiąc o pogodzi, należy zwrócić szczególną uwagę na Wyspy Kanaryjskie. Ich szczególna lokalizacja, z widokiem na wybrzeże Afryki, nadaje im łagodny klimat oraz jeszcze bardziej łagodne temperatury (średnio 22ºC przez cały rok na wybrzeżu), z niewielką różnicą temperatur między dniem i nocą, niezależnie od pory roku.

Niemniej jednak, różnorodność jest główną cechą tutejszego klimatu, ze względu na ogromną różnorodność geograficzną Hiszpanii.

Tak więc, jeśli podróżujesz na północ, do wybrzeża Kantabry, spodziewać możesz się łagodnego klimatu z dużymi opadami deszczu. Zimy są łagodne, a latem temperatura rzadko przekracza 25ºC.

Jednak w wyższych częściach kraju klimat jest ostrzejszy i często śnieg pojawia się już na początku zimy i zostaje tam do końca wiosny. Odnosi się to głównie do Pirenejów, gór Sierra Nevada, pasów Centralnych i Iberyjskich oraz do Gór Kantabryjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.