Fiesty: Popularne uroczystości dla każdego

Hiszpania posiada wspaniałe wielokulturowe dziedzictwo i można to zobaczyć we wszystkich dziedzinach swojego życia społecznego. Istnieje wiele różnych świątecznych obchodów, które można znaleźć na terenie całego kraju.

Hiszpańskie święta i tradycje często mają wyraźne pochodzenie religijne. Widać to we wszystkich przejawach hiszpańskiego folkloru, łączącego w sobie zapał religijny z różnymi pogańskimi i uroczystymi obchodami.
Różnorodność kulturowa kraju oznacza, że świąteczne przejawy każdego regionu różnią się znacznie od siebie jeśli weźmiemy pod lupę południe oraz północ, a jednocześnie – istnieją zwyczaje oraz uroczystości, które obchodzone są na całym terytorium kraju.
Rok obchodów w Hiszpanii zaczyna się od tradycyjnych fajerwerków na placu Puerta del Sol w Madrycie, który przyciąga tłumy ludzi z samego miasta oraz z całej Hiszpanii, którzy witają tam Nowy Rok połykając kulkę winogron za każdym gongiem zegara.
Jednym z najważniejszych tradycyjnych obchodów w Hiszpanii jest tydzień Wielkanocny. Odbywa się pod koniec marca lub w kwietniu i celebruje się go za pomocą żywej, ruchomej procesji.

Najwięcej imprez świątecznych odbywa się w miesiącach letnich, w okresie od czerwca do września, zgodnie z obszarem geograficznym, zależnie od obszaru geograficznego oraz łączenia aspektów religijnych i społeczno – ekonomicznych.

W wielu regionach Hiszpanii wiele uroczystości odbywa się pod koniec lata (koniec sierpnia i początek września) ze względu na tradycję upamiętniania zbiorów, a zwłaszcza zbiorów winogron.

Każdy obszar Hiszpanii ma swoje specyficzne uroczystości. Niektóre z najważniejszych wydarzeń to festiwal byków w Pampelunie, Sant Jordi i La Mercé w Barcelonie, festiwal ognia w Walencji, Reconquest w Granadzie, kwietniowe targi w Sewilli, San Isidro, i Verbena de La Paloma w Madrycie.
Ale to tylko kilka z przykładów tysięcy świątecznych obchodów, które mają miejsce przez cały rok w Hiszpanii.

Kiedy występują święta państwowe w Hiszpanii?
Niektóre dni są określane jako święta państwowe w Hiszpanii, podczas gdy są one krajowe, regionalne lub lokalne.

• 6 stycznia: Święto Trzech Króli
• 13 kwietnia, Wielki Czwartek (w całej Hiszpanii, z wyjątkiem Katalonii)
• 14 kwietnia, Wielki Piątek
• 1 maja, Święto Pracy
• 15 sierpnia: Wniebowstąpienie
• 12 października: Hiszpański Dzień Narodowy.
• 1 listopada: Dzień Wszystkich Świętych
• 6 grudnia: Hiszpański Dzień Konstytucji
• 8 grudnia: Święto Niepokalanego Poczęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.