Kuchnia Castile – León

Castile – León, nowoczesna kuchnia, pieczenie i wiele innych.

Castile – León jest największym hiszpańskim regionem autonomicznym. Składa się on z dziewięciu prowincji, które dzielą aromaty i smaki, ale zachowują swoje własne tradycje. Tradycje ogromnego bogactwa historycznego i artystycznego, które są odzwierciedlone gastronomicznie, razem z Extremadura and Castilla la Mancha,w swoim przydomku „España del Asado”.

Castile – León jest bez wątpienia znane z różnego rodzaju pieczeni ze świń i jagnięciny.
Mogą to być główne dania kuchni lokalnej, ale wcale nie są jedynymi. Jest wiele innych, których warto spróbować, a które przygotowywane są z różnego rodzaju składników.

Dla Castile – León gotowanie jest praktycznie kultem. Gość tego regionu może nie tylko uświadczyć obecności na jednej z licznych konferencji na temat żywności (dotyczącej baraniny, wieprzowiny, dzikich grzybów itp.) lub wziąć udział w starym rytuale o nazwie „matanza” (domowe rzeźnictwo) lub odwiedzić międzynarodowy tydzień poświęcony pstrągowi i tym samym zobaczyć jak bardzo ważne jest dla mieszkańców gotowanie.

Istnieje wiele książek i powieści, które odwołują się do lokalnej kuchni, w tym Cantar de Mío Cid, która zachwyca swoimi kulinarnymi przysmakami. W Castilla, szef kuchni przygotowuje potrawy z największą starannością: jagnięcinę, mięso z zająca, królika, kuropatwy, wieprzowinę, smażoną bułkę tartą, pstrąga i pikle. Ta troska znajduje również swoje odzwierciedlenie w słodyczach, z których część to tradycyjne przepisy kulinarne ze starych klasztorów i konwentów, które można znaleźć w nazwie „lazos de San Guillermo”, ), „toscas de la Virgen”, „bizcochos de San Lorenzo”, „virutas de San José”… które często zaspokajały głód pielgrzymów na Camino de Santiago.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CostaBlanca24.com - Costa Blanca w Hiszpanii, newsy i informacje.